Melano.hu
Published on Melano.hu (https://www.melano.hu)

Címlap > Nyáron is telitalálat: ezért szerettünk bele Krakkóba

Nyáron is telitalálat: ezért szerettünk bele Krakkóba

Létrehozás: 06/14/2018 - 06:46
Szerző: Melano
[1]
10 millió ember nem tévedhet: évente ugyanis körülbelül ennyi turista választja Krakkót. A lengyel LOT légitársaság közvetlen járatainak köszönhetően ráadásul a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről már 1 óra alatt ott lehetünk.
Kapcsolódó cikkek: 
Zöld Lengyelország a fürdőszobában [2]
Ha csak egy éttermet keresnél fel Varsóban, akkor ez legyen az [3]
Wedel és a varsói csokigyár [4]

 

Európa egyik legkedveltebb turisztikai célpontja megunhatatlan, a lenyűgöző történelmi épületektől a sokszínű lengyel gasztronómiáig számtalan okunk van rá, hogy legalább egyszer ellátogassunk ide. Ki gondolná, hogy repülővel – a sokszor több mint 6 órás buszúttal ellentétben–mindössze akár 1 óra alatt, kényelmesen eljuthatunk Budapestről Krakkóba? Az időhiány így nem lehet kifogás, ráadásul már egy hétvége alatt is felfedezhetjük a legfontosabb látnivalókat, de a hosszabb ott-tartózkodás alatt sem fogunk unatkozni. Kezdjünk a Rynek Głównyn, azaz a város monumentális, 40 000 négyzetméteres főterén, amely a legnagyobb középkori főtér Európában.

Kultúra és gasztronómia, ahogy csak a lengyelek tudják
Ha pihenésről és finom ételekről van szó, Krakkó rengeteg ínyencséget tartogat: ne habozzunk felfedezni az imádnivaló kávézókat, tejbárokat és éttermeket! Napindításnak is tökéletes például a Tomasza tejbár, ahol a panini remekül megfér a töltött derelyéhez hasonló pierogival, de a Café Camelotot is páratlanul finom kávéjáról és sütijéről ismerik. Ha tradicionális lengyel fogásokat próbálnánk ki, mindenképp megér egy látogatást a város egyik leghíresebb étterme, a több száz éves múltra visszatekintő, patinás Wierzynek. Az Óvárostól délre található zsidónegyed, a gyönyörű épületekkel teli Kazimierz is ideális erre a célra, amely június 22. és július 1. között, a Zsidó Kulturális Fesztiválkeretében újra megtelik tradicionális klezmerzenével, fenséges kóser étkekkel és képzőművészeti alkotásokkal. A kulturális programokra vágyók rengeteg fesztivál közül válogathatnak júniusban és júliusban:június 26-án, az Impact Fesztiválon többek közt a rock nagyöregje, OzzyOsborne lép színpadra, a július pedig a világzenéé és a történelmi táncoké.

A történelem titkainak nyomában
Természetesen kihagyhatatlanok a város történelmi emlékei is: a főtéren található korai gótikus, 1290-1300 között épültMária-templompompás díszítésétől garantáltan eláll az ember szava – akárcsak a magasabbik tornyából minden órában felcsendülő trombitaszótól. Mindenképp ejtsük útba a város legrégebbi kőtemplomát, a Szent Adalbert-templomot, és ne feledkezzünk meg a híres Posztócsarnokról sem, amelynek gyönyörű gótikus, csúcsíves oromzata a mai napig megmaradt.A főtér alatt 4 méterrel is izgalmak várnak: a Rynek Underground múzeum 4000 négyzetméteren mutatja be Krakkó múltját.A Visztula mellett magasodó Wawel-domb, amelynek a lábánál a legendás Sárkány-barlangot is megcsodálhatjuk, az egyik kedvencünk: a Királyi palota és a Székesegyház mellett a körülöttük elterülő parkok sem okoznak majd csalódást.

Tags: 
Krakkó [5]
Lengyelország [6]
LOT [7]
Színes: 
Utazás [8]

Forrás webcím: https://www.melano.hu/nyaron_is_telitalalat_ezert_szerettunk_bele_krakkoba

Hivatkozások
[1] https://www.melano.hu/sites/default/files/articles/krakko_01_preview.jpeg
[2] https://www.melano.hu/zold_lengyelorszag_a_furdoszobaban
[3] https://www.melano.hu/ha_csak_egy_ettermet_keresnel_fel_varsoban_akkor_ez_legyen_az
[4] https://www.melano.hu/wedel_es_a_varsoi_csokigyar
[5] https://www.melano.hu/tags/krakko
[6] https://www.melano.hu/tags/lengyelorszag
[7] https://www.melano.hu/tags/lot
[8] https://www.melano.hu/szines/utazas