10 emberrel is győzni tudott a Ferencváros

Létrehozás: 10/20/2024 - 20:15
Nyomtatóbarát változatSend by emailPDF version
Nem volt nagy meglepetés az OTP Bank Liga 10. fordulójában rendezett Ferencváros – Fehérvár mérkőzésen a hazaiak kezdőjében.

Pascal Jansen megfogadta a tanácsot és a kezdőbe tette a brazil gólvágót, Saldanhát. Ugyancsak meglepetés erejével bírt, hogy Varga Barnabás és Abu Fani is a kispadon kapott helyet. Az erős hazai felállás érhető, hiszen ugyan két meccsel kevesebbet jásztva, de a Fradi a harmadik helyet foglalta el a találkozó előtt a tabellán, miután a Paks a fordulóban vendégként 0-5-re kiütötte a Debrecent, a Puskás Akadémia pedig a Kecskeméttel szemben győzedelmeskedett.

A mérkőzés első perceiben hosszú ideig állt a játék, miután Maiga váratlanul a földre került. (Később kiderült, hogy a nyakára esett, ami miatt kórházba kellett vinni további vizsgálatokra. )A játékvezető úgy ítélte meg a helyzet, hogy be kell hívni az ápoló személyzetet. És valóban, a Fradi-játékosának percekre volt szüksége, hogy egy ütközés után magához térjen, de szerencsére folytatni tudta a játékot. Az eset után a vendégek veszélyeztették jobban a kaput, a hetedik percben már szögletet rúghattak. Egy perccel később a tizenhatos széléről Kovács Mátyás ívelt kapura, de Dibusz magabiztosan fogta a lövést.

A 12. percben Kady indult meg jobb szélen veszélyesen és be tudta passzolni a vendégek tizenhatosának területére a labdát, de a labda már nem jutott el a csapattársához, mert egy védő lefülelte. Ez volt a Fradi első veszélyes betörése a fehérváriak kapuja elé. A 15. perben a Fehérvár játékosa, Kovács Mátyást veszélyes labdával ajándékozták meg félpályánál: egy az egyben vihette volna kapura, de Makreckis mesterien semlegesítette a vendégek akcióját. Három perccel később már Kehinde kapott veszélyes átadást Dala Martin kapuja előtt, de a vendégek hálóőre résen volt. Nem sokkal később ugyancsak ő lőtt kapura, de Dala Martin hárítani tudta a kapu közepébe tartó lövést.

A 22. percben Saldanha a fehérvári kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát miután egy védőn megpattant a neki szánt passz, de a labda tovább gurult, így helyzetbe tudott kerülni a Ferencváros brazil támadója. A gól után kicsit élénkebbé vált a mérkőzés (1-0) és a vendégek kezdeményezőbbé váltak. A 29. percben Dibusznak kellett a léc fölé tolnia egy fehérvári fejest. A 31. percben viszont a Fradi jöhetett egy szabadrúgással a vendégek tizenhatosánál. A mélységből beívelt labdát azonban Gartenmann méterekkel a kapu fölé lőtte. Ha leszorította volna, minden bizonnyal már 2-0 lett volna az állás.

A 39. percben a vendégek veszélyes szögből, közvetlenül a tizenhatos vonalától rúghattak szabadrúgást a kapuval szemben. A laposan lőtt, erős lövést azonban Dibusz hárítani tudta. A 43. percben viszont a Fradi hozott össze veszélyes helyzetet, miután Civic bal szélről egészen az ötösig vitte a labdát, de már nem tudta csapattársához pontosan passzolni a játékszert a fehérvári védők zavarása miatt. Egy perccel később Maiga lőtt kapura, de kicsivel fölé ment a lövése.

A félidőben a Ferencváros Maiga helyére Abu Fani-t hozta be. A 48. percben kis híján növelte előnyét a hazai csapat, de Dala Martin kétszer egymás után is hárítani tudott. Az 53. percben egy kezezést követően a Ferencváros rúghatott tizenegyest. A bünetetőhöz Kady állt oda, majd a sípszó után a kapu jobb szélső, alsó sarkába juttatta a labdát. Dala Martin rossz irányba vetődött el, így esélye sem volt hárítani (2-0). Az 59. percben Kovács Mátyás helyére Stefanelli érkezett a vendégeknél. A 62. percben magas láb miatt Kehinde piros lapot kapott, így a Ferencvárosnak 10 emberrel kellett befejeznie a mérkőzést. Ezt követően Saldanhát Varga Barnabás, Kady-t pedig Virgil Misidjan váltotta. Pascal Jansen frissítései jól jöttek, mert a Fradi így újra ki tudott jönni a fehérvári szorításból és veszélyes helyzeteket tudott kidolgozni. A 73. percben Traoré helyére Zachariassen érkezett.

A csere a túloldalon sem maradt el. A 75. percben a vendégek kettős cserét hajtottak végre. Úgy tűnt azonban, hogy a Fradi növelni szeretné az előnyét. A 78. percben Zachariassen tört kapura, de Dala Martin az ötösnél rávetette magát a labdára. Ezt követően kicsit lelassult a játék,a Fradi érhető módon inkább biztosra ment és amikor lehetett, akkor hátra játszotta a labdát Dibusznak. A 84. percben egy veszélyes támadás után a Fradi kapuja mellett süvített el a laposan lőtt labda, centiken múlott a szépítés. Két perccel később ismét a Fehérvár jöhetett sarokrúgással, de az ívelés a védelemről lepattant. Az ismétlésből nem sikerült veszélyes lövés megereszteni, így a Fradi jöhetett kirúgással. A 90. percben a vendégek végezhettek dobást a pálya jobb szélén, a hazaiak térfelén. Ebből az akcióból azonban nem lett kapura rúgás.

Edzői értékelések

Az első félidőben és mérkőzés egészében jól működött az új felállás. Az ellenfelünk a hibánkból szerezte meg a vezetést, de később mindent megtettünk azért, hogy azért, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe. Ez nem sikerült, volt két kapufánk, azt gondolom, ha az bemegy, akkor másképpen alakult volna az eredmény” – jegyezte meg Pető Tamás, a Fehérvár FC vezetőedzője. Hozzátette: azt gondolom, hogy mindent megtettünk egy nagyon erős kerettel rendelkező Ferencváros ellen.

"Úgy gondolom, hogy a Fehérvár rendezetten és mélyen védekezett. Emiatt nehéz volt a második gólunkat megszerezni. Természetesen a piros lap után változtatni kellett a stratégiánkon annak érdekében, hogy kapott gól nélkül tudjuk lehozni ezt a mérkőzést" - árulta el a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Pascal Jansen.

A Ferencváros több mint 11 ezer néző előtt tehát otthon tudta tartani a három pontot és a Fehérvár legyőzésével az NB1-es tabellra élére ugrott.