Bravúros szentesi győzelem Óbudán

Létrehozás: 09/21/2024 - 17:44
Nyomtatóbarát változatSend by emailPDF version
A Magyar Kupa első csoportmeccsén találkozott egymással a Valdor Szentes és III. Kerületi TVE női vízilabda csapata. A találkozó az utolsó negyedben vált igazán kiélezetté.

Egy mondás szerint „a kapufa éle mindig igazságos, mert annak lövése pattan be, aki a hétköznapokon többet tett a győzelemért”. Nos, ha ki lehet indulni ebből, akkor úgy tűnik, hogy a Valdor Szentes és a III. kerület TVE is rendkívül sokat tett a szombati siker érdekében. A rendes játékidőben ugyanis döntetlennel zárult a találkozó. A 3 ponttal azonban csak az egyik együttes távozhatott, ezért büntetőpárbajban dőlt el, hogy "ki a jobb".

A III. kerület TVE uszodája érdekes miliő. Mintha oroszlánbarlangba jönne az ember. Lelátók csak egy egyik oldalon vannak, azok is nagyon közel a medencéhez. Általában a hazai csapat nagy hangon szurkol, szinte nem hallani azt sem, miket mondanak az edzők a játékosaiknak a medence széléről. Most ez nem így volt, a hazai közönség szinte csendben vette tudomásul, hogy a Valdor Szentes színeiben játszó Korom Réka rögtön az első percben büntetőből megszerezte a vezetést a Kurca-partiaknak (0-1) Nem sokkal később az óbudaiak jöhettek büntetővel, de a helyzet kimaradt. Ezután a Valdor Szentes nagyon fegyelmezett védekezésről tett tanúbizonyságot. Igaz, Korom Rékát kétszer is kiállították az első negyedben, de hazaiak nem tudtak élni az előnnyel.

Nagy Janka ejtése (1-1)

A vendégek viszont Török Dorinával nem tudtak mit kezdeni, aki a második negyedben is elhozta a labdát középkezdésnél. A hazaiak egy felúszást követően jobb szélről próbálták meg bevenni a Füsti Molnár Janka kapuját. A kísérlet sikeres volt, Nagy Janka egy szép ejtéssel a szentesi hálóba juttatta a labdát (1-1) Az ezt követő percekben a vendégek részéről Kövér-Kis Réka oroszlánrészt vállalt a szentesi rohamokból. Nemcsak labdaszerzésekkel, hanem kapura lövésekkel segítette csapatát. Boldizsár Rebeka és Zöld Tamara Petra válaszképpen tovább növelte a Valdor Szentes előnyét (1-3). A vendégek azonban a második negyed vége előtt még szépíteni tudtak (2-3) Rajna Enikő révén.

A szentesi kispad a negyedik negyed végső perceiben

A Valdor Szentes védelmére továbbra sem lehetett panasz, a meccs képe alapján ekkor még úgy tűnt, hogy kevés gólos mérkőzés lesz. Bár a harmadik negyedben is a hazaiak hozhatták el a labdát középről, ezúttal nem Török Dorina, hanem Rajna Enikő volt gyorsabb a vendégeknél. Ennek ellenére a Valdor Szentes kezdte jobban a negyedet, mert Boldizsár Rebeka akciógólt lőtt a III. kerületieknek. Érezhető volt, hogy a Kurca-partiak el akarják dönteni a meccset, ugyanis több veszélyes támadást is sikerült vezetniük. Kövér-Kis Réka aztán szabaddobásból tudta növelni a Valdor Szentes (2-5) előnyét. Nem sokkal később azonban a hazaiak részéről Török Dorina válaszolt a találatra (3-5).  A negyed vége előtt Korom Réka előtt többször is adódott lehetőség, hogy tovább növelje a Valdor Szentes előnyét, de nem sikerült a helyzeteket ekkor gólra váltani.

A hajrára, vagyis a negyedik negyedre magabiztos előnnyel „érkeztek meg” tehát a vendégek. A hazaiak láthatóan harciasabbra vették a figurát: negyedszer is a III. kerület hozhatta el a labdát, majd egy perc elteltével Tóth Zsófia egyenlített ki (5-5). Innentől fogva gyakorlatilag az óbudaiak domináltak és nem elégedtek meg a döntetlennel, mindig egy-egy góllal igyekeztek bebiztosítani a győzelmüket. Végül a negyed és mérkőzés végén, egy perccel a lefújás előtt Boldizsár Rebeka állította be a 9-9-es végeredményt Valdor Szentes részéről.

Füsti Molnár Janka mindent eldöntő védése

A szentesiek sportszerűen lepacsiztak a meccs után az ellenféllel

Mivel kupameccsről volt szó, így a 3 pont sorsát büntetőkkel kellett eldönteni. Ebből több kört is kellett dobni, de 17-18-es állás után a vendégek kapusa, Füsti Molnár Janka bal kézzel eltérítette a kapu jobb felső sarkába tartó labdát. Ezzel életben tartotta a Valdor Szentes továbbjutási esélyeit a Benu Női Magyar Kupában.

Mindezzel együtt egyik csapatnak sincs oka a szégyenkezésre, mert izgalmas, ki-ki meccs volt, amelyen bár a Valdor Szentes dominált három negyeden át, mégis a kritikus pillanatokban úrrá tudott lenni a pillanatnyi gyengeségeken és mentálisan le tudta győzni ellenfelét. A Ferencváros trénerévé váló Matajsz Márkot váltó, Ifj. Tóth Gyula csapata tehát győzelemmel tudott bemutatkozni a női Magyar Kupában.

Frissítés: a szombati második meccsén is győzni tudott a Valdor Szentes a Tatabánya ellen.

Fotók: Aranyi Péter