Első helyezést ért el Leonardo Mezzalira (Olaszország), második helyezést Johannes X. Schachtner (Németország), harmadik helyezést pedig Zámbó Jonatán (Magyarország) pályaműve. Pacsirta Díjat kapott Krasimir Draganov Taskov (Bulgária), a Zeneakadémia Alapítvány Díjában Balogh Máté darabja részesült. A leginnovatívabb pályamű különdíját Amy Brandon (Kanada), a legszórakoztatóbb pályamű különdíját Hszüpin Ma (Kína) nyerte el. Az eredményeket péntek este tették közzé - közölte az esemény kommunikációjával foglalkozó cég hétfőn az MTI-vel.
A versenyre 75 pályamű érkezett 27 országból, Ausztriából, Bulgáriából, Kanadából, Kínából, Kolumbiából, Ciprusról, Angliából, Finnországból, Franciaországból, Németországból, Görögországból, Hollandiából, Magyarországról, Írországból, Izraelből, Olaszországból, Japánból, Litvániából, Makedóniából, Malajziából, Új-Zélandról, Lengyelországból, Romániából, Oroszországból, Szerbiából, Szlovéniából és az Amerikai Egyesült Államokból.
Az első mellett a második és a harmadik helyezett, valamint a négy különdíjas is pénzdíjban részesül, ezen felül a győztes pályamű legalább három koncertelőadáson elhangzik a 2018/19-es évadban a Central European String Quartet előadásában. A nyertes pályaművet 2019. február 24-én mutatják be az Óbudai Társaskörben, a koncerten Haydn, Vaughan Williams és Brahms kompozíciói is megszólalnak a CESQ előadásában, Borbély László zongoraművész közreműködésével.
A nemzetközi zeneszerzőversenyt Miranda Liu hegedűművésznő, a Central European String Quartet (CESQ) alapítója és első hegedűse 2018 júliusában hirdette meg kvartettjével. A Magyarországon élő, amerikai születésű művész a Concerto Budapest egyik - és egyben Magyarország legfiatalabb - koncertmestere, aki külföldi fellépésein azt tapasztalta, hogy nagy igény van a közönség részéről is új művek iránt, művészként pedig nagy kihívást jelent ilyen módon támogatni és bemutatáshoz segíteni az új zenei kompozíciókat - áll a közleményben.